Még három tagját állította partvonalon kívülre az LMP
Újabb három LMP-s politikus kapott súlyos büntetést másodfokon, jogerősen a párt etikai bizottsága.
Újabb három LMP-s politikus kapott súlyos büntetést másodfokon, jogerősen a párt etikai bizottsága.
Kassai Dániel elsőként lépett vissza áprilisban, őt az LMP másodfokon eljáró etikai bizottsága kizárta a pártból. Szél Bernadettet is csúnyán megbüntették, a lökdösődő Sallai Róbert Benedek viszont maradhat.
Egymást érik az LMP-n belül azok a történések, amelyek azt jelzik, a párt nehezen dolgozza fel a választás eredményét, egymásra mutogatnak, sorra indulnak a fegyelmi eljárások. Kilépés, lökdösés, felfüggesztés. Most a fegyelmi bizottság mozdítaná az el az etikai bizottság elnökét – másodfokon Moldován László akár a saját sorsáról is dönthet.
A párt etikai bizottság szerint egyértelműen sérelmes volt a Jobbik számára, hogy Toroczkai a párton belüli vitákat a sajtó előtt folytatta le, nem pedig belső fórumokon.
Mikonya György elmondása szerint a zaklatás kifejezést sem teljesen érti, de a lelkiismerete viszonylag tiszta.
A jövőre nézve is aggályos határozatot hozott a Magyar Orvosi Kamara, amely előszeretettel hárítja az etikai eljárásokat azzal, hogy előbb megvárja az az orvosok ellen indított büntetőügy végét. Most egy nőgyógyászt jogerősen elítélték, ám a kamara etikai bizottsága hiába mondja ki, hogy az elkövetett csalások súlyos etikai vétségnek minősülnek, abszurd jogi helyzetre hivatkozva megszüntették az eljárást az orvos ellen. Azonban a TASZ szakértője szerint dönthetett volna máshogyan is a testület.
Még meg sem kezdődött a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség 67. kongresszusa, de a főnök máris kirúgott két fontos embert az etikai bizottságból, amely a FIFA véget nem érő korrupciós ügyeit deríti fel hivatalból. Például azt, hogy miképp szerezte meg Oroszország a jövő évi és Katar a 2022-es világbajnokság rendezési jogát.
A Nyírő Gyula Kórház Meddőségi Centrumának korábbi főorvosát és társát csalásért ítélte el a bíróság decemberben, most a Magyar Orvosi Kamara is vizsgálja ügyüket.
Nem vétett a magatartási kódex szabályai ellen az Európai Bizottsága volt elnöke, aki sokak nemrég munkába állt a Goldman Sachs amerikai befektetési banknál – állapította meg hétfőn a brüsszeli testület etikai bizottsága. Az európai ombudsman elégedetlen a döntéssel.
Az ELTE etikai bizottsága újra lecsapott, bár a gyakorlatban ez csak egy nyilvános állásfoglalást jelent. Úgy döntöttek, G. Fodor Gábor, a 888.hu főszerkesztője megsértette az egyetem normáit, etikai vétséget követett el két cikk közzétételével. Ezek közül az egyik szexi iráni nőkről, a másik Tóbiás József családjáról szólt. Közben kiderült, hogy GFG már fel is mondott az ELTE-n.
Különvéleményt fogalmazott meg a Magyar Újságírók Országos Szövetségének elnöksége a saját etikai bizottságának döntése után a TV2 Juhász Péterrel készített riportjával kapcsolatban – írja a Nol.hu. Az etikai bizottság szerint az ügyben nem követtek el etikai vétséget, az elnökség viszont úgy véli, hogy igen. Hivatalos álláspontnak inkább az etikai bizottság döntése tekintendő a MÚOSZ elnöke szerint.
A MÚOSZ etikai bizottsága megvizsgálta a TV2 Juhász Péterről szóló riportját az elnök kérésére, de arra jutott, hogy a csatorna nem követett el etikai vétséget.
A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) etikai bizottsága hétfőn minden futballal kapcsolatos tevékenységtől eltiltotta Enrique Sanzot, az észak- és közép-amerikai konföderáció főtitkárát.
Szocialista kezdeményezésre, de az MSZP javaslata helyett egy kormánypárti módosító indítványnak megfelelő szöveggel fogadta el az Országgyűlés hétfőn a szélsőségesség, a rasszizmus és az idegengyűlölet elleni fellépésről szóló határozatot.
Megszavazta a parlamenti többség azt a fideszes javaslatot, amely az országgyűlési törvény elfogadására hivatkozva szükségtelennek ítéli állandó etikai bizottság létrehozását a Házban.
Az országgyűlési törvény elfogadása után már nincs szükség állandó etikai bizottság létrehozására a parlamentben a fideszes Berényi László szerint. A kormánypárti képviselő alapvetően átírná azt az MSZP-s határozati javaslatot, amelyet - ebben a ciklusban az első szocialista indítványként - kedd este kezd tárgyalni a Ház, mondván, hogy a mentelmi jog szűkítése után a közösség elleni izgatást elkövető képviselőkkel szemben büntetőeljárás folytatható.
Nem állapított meg etikai vétséget Pokorni Zoltán alelnökkel szemben a Fidesz etikai bizottsága Hoffmann Rózsa KDNP-s oktatási államtitkár kezdeményezése nyomán - tudta meg az MTI a testület keddi ülése után.
Megkapta a Fidesz etikai bizottsága Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár beadványát, amelyben vizsgálatot kezdeményez Pokorni Zoltán Fidesz-alelnök ellen. A testület azonban a Fidesz-frakció sajtófőnöke szerint még nem döntött róla - közölte Krakkó Ákos, szerdán. Az ügyről már tájékoztatták Orbán Viktor kormányfőt is.
Rónaszékiné Keresztes Monika több társához hasonlóan ő is törvénytelen módon vett fel több helyről költségtérítést.
A tanács célja a morális értékek megerősítése az MSZP-ben.